Xiaomi Mi 9 przetestowany pod kątem wytrzymałości Zacka Nelsona

Zack Nelson z JerryRigEverything, sprawdził wytrzymałość najnowszego Xiaomi Mi 9. Dzięki szafirowemu szkłu, kamery mają bardzo dużą odporność na zarysowania, więc użytkownik nie musi się martwić ich uszkodzeniem.

Właściciel popularnego kanału JerryRigEverything, sprawdził kolejny smartfon pod kątem wytrzymałości. Tym razem na jego warsztat trafił najnowszy Xiaomi Mi 9, niedawno wprowadzony do sprzedaży. Sprzęt chińskiej firmy stanowił dla Nelsona spore wyzwanie, gdyż jego tylne kamery chroni niezwykle wytrzymałe szafirowe szkło.

Ten materiał rzadko jest spotykany w urządzeniach mobilnych, ale w przypadku tego modelu jest bardzo pożądany. Tylne kamery mają bowiem spory garb, więc kładzenie telefonu pleckami do stołu, mogłoby powodować zarysowanie obiektywów.

W przypadku tego modelu nie jest to jednak pełny szafir, lecz szafirowe szkło, w którym jest znaczna domieszka szkła. Nie jest więc tak odporne jak np., te z drogich zegarków na rękę. Zarysować można go narzędziem o skali twardości 6, natomiast narzędzie o skali twardości 7 zostawia już głębsze wyżłobienia.

Jeśli natomiast chodzi o ogólną wytrzymałość sprzętu, to Xiaomi Mi 9 wypada pod tym względem bardzo dobrze. Nabywca tego modelu nie musi się więc przejmować, że typowe użytkowanie sprzętu pozostawi na nim widoczne ślady. Jest również bardzo odporny na próbę zginania obudowy. Pełną recenzję możecie obejrzeć na poniższym wideo.

Xiaomi Mi 9

Źródło: YouTuibe.com

You may also like...