Nowa aktualizacja Google Fit zmniejszy zużycie energii przez GPS

Google przygotowało nową aktualizację do aplikacji Fit na platformę Wear OS. Dzięki niej, nasz smartwatch z włączonym GPS’em będzie działał znacznie dłużej.

Osoby aktywne fizyczne bardzo chętnie kupują smartwatche, które zdecydowanie ułatwiają ćwiczenia. Nie tylko automatycznie wykrywają ich rodzaj oraz mierzą ilość spalonych kalorii, ale dodatkowo posiadają wbudowany GPS. Ten ostatni rejestruje trasę naszego biegu lub jazdy na rowerze, a przy okazji pozwala zorientować się w terenie.

Problemem współczesnych smartwatchy jest jednak zasilanie. GPS zużywa bowiem sporo energii i nawet w przypadku smartfonów ze znacznie większymi bateriami, nie może być włączony zbyt długo. Zegarki mają jednak dużo mniejsze akumulatory, więc po maksymalnie kilku godzinach trzeba je ponownie ładować.

Google postanowiło więc pomóc użytkownikom smartwatchy i przygotowało aktualizację swej aplikacji Fit, dostępnej na platformę Wear OS. Poprawka przynosi ze sobą całkowicie nowy tryb pracy GPS’u, który teoretycznie powinien znacznie obniżyć zapotrzebowanie sprzętu na energię.

Niestety jest pewien haczyk, gdyż nowy tryb niskiego poboru energii nie jest bezpośrednio dostępny dla użytkownika. Innymi słowy nie możemy go dowolnie włączać lub wyłączać i nie jest też włączony na stałe. Aktywuje się automatycznie w określonych okolicznościach. Włącza się m.in., wówczas, gdy podczas biegania nasz smartwatch jest odłączony od telefonu. Google nie zdradza jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej opcji. Możemy więc tylko domyślać jak działa.

Nie każdy smartwatch wspiera też nową opcję. Na razie wiemy na pewno, że obsługuje ją Mobvoi TicWatch Pro. W niedalekiej przyszłości powinna być jednak dostępna także dla innych urządzeń.

smartwatch

Źródło: 9to5google.com

You may also like...