IKEA przekłada premierę inteligentnych rolet okiennych

Wbrew wcześniejszej obietnicy inteligentne rolety okienne IKEA nie pojawią się w przyszłym miesiącu w sprzedaży. Firma musi jeszcze je dopracować.

Systemy inteligentnego domu w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności. Nie ma się jednak czemu dziwić, tego typu rozwiązania bardzo ułatwiają życie. Sterowanie oświetleniem czy ogrzewaniem w całym domu bez ruszania się z fotela, jest niewątpliwie bardzo wygodne. Podobnie jak zdalne kontrolowanie elektronicznego zamka, czy też ogrodowych spryskiwaczy.

Kłopot w tym, że tego typu rozwiązania są zasadniczo dość drogie, ale na szczęście pojawiają coraz tańsze produkty. Na początku tego roku informowałem, że szwedzki koncern IKEA planuje wprowadzić do sprzedaży inteligentne rolety okienne. Produkt według pierwotnych założeń miał pojawić się w sprzedaży już w kwietniu. Producent właśnie poinformował, że nie uda mu się wyrobić w zaplanowanym terminie. Inżynierowie muszą bowiem nieco dłużej popracować nad oprogramowaniem, więc premierę przełożono na później.

inteligentne rolety okienne

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki opóźnieniu producent będzie miał czas na zwiększenie funkcjonalności rolet. Firma potwierdziła, że będą współpracowały z firmową aplikacją Tradfri, używaną do sterownia systemami inteligentnego domu. Co więcej, użytkownik będzie także mógł sterować nimi za pomocą głosowych asystentów, takich jak Siri, Alexa oraz Asystent Google.

Inteligentne rolety okienne IKEA, w zależności od rozmiaru, mają kosztować od 110 do 130 dolarów.

inteligentne rolety okienne

Źródło: Theverge.com

You may also like...