Walmart zrobotyzuje swe sklepy wyposażając je w tysiące maszyn

Amerykańska sieć Walmart wyposaży swe sklepy w tysiące robotów. Zajmą się wieloma zadaniami, od czyszczenia podłóg, po wydawanie zamówionych produktów.

Przyszłość, w której roboty odbiorą pracę ludziom, zbliża się coraz dłuższymi krokami. Dotychczas maszyny wykorzystywano głównie w ciężkim przemyśle, lecz ostatnio zaczyna się ich pojawiać coraz więcej w miejscach, w których dotychczas pracowali ludzie.

Jednym z takich miejsc jest handel detaliczny, gdzie maszyny znajdują coraz więcej zastosowań. Szczególnie chętnie korzysta z nich amerykańska sieć Walmart, która od pewnego czasu używa robotów w swych sklepach. Wkrótce pojawi się ich tam znacznie więcej, gdyż sieć właśnie zapowiedziała znaczną ekspansję na tym polu. Firma wyposaży swe placówki w kilka tysięcy zupełnie nowych robotów, które zajmą się wieloma zadaniami.

Maszyny będą zmywały podłogi, skanowały półki w celu określenia które towary należy uzupełnić, zajmowały się sortowaniem produktów, a także wydawały zamówienia. Szczególnie te ostatnie maszyny o nazwie Pickup Towers, są bardzo cenione przez klientów sieci. Są to swego rodzaju paczkomaty, które służą do odbioru produktów zamówionych za pośrednictwem internetowego sklepu.

Walmart zapewnia, że maszyny będą jedynie wspierać obsługę sklepu, nie zaś ją zastępować. Nowych robotów pojawi się jednak niemal 3000, więc prędzej czy później część pracowników stanie się zbędna. Tym bardziej że, robot może pracować bez przerwy, a także nie choruje.

Walmart

Źródło: Walmart.com

You may also like...