Epic Games rzuca wyzwanie Steamowi. Deweloper uruchomi własny sklep

Epic Games uruchomi własny sklep z grami. Firma chce w ten sposób rzucić wyzwanie Steamowi, zachęcając producentów znacznie niższymi marżami.

Steam to bez wątpienia największa platforma sprzedaży gier komputerowych. Nie jest to bynajmniej jedyne miejsce, w którym możemy zakupić nowe tytuły w cyfrowych wersjach. Takich sklepów jest kilka, a najpopularniejsze z nich to chociażby Origin, GOG, Humble Store oraz kilka innych.

Już niebawem dojdzie kolejny, w którym fani elektronicznej rozgrywki będą mogli uzupełniać posiadaną bibliotekę gier. Epic Games poinformowało właśnie, że uruchomi własny sklep z grami. Twórcy strzelanki Fortnite, posiadającej 200 mln użytkowników, chcą zachęcić deweloperów do współpracy bardzo atrakcyjną prowizją. Studio zapowiedziało, że dochód ze sprzedaży będzie dzielony w stosunku 88/12 procent. Innymi słowy twórca gry dostanie 88% kwoty od każdej sprzedanej gry, natomiast Epic za pośrednictwo zarobi 12%.

To zdecydowanie lepsze warunki niż oferuje Steam. Platforma należąca do Valve, choć przedstawiła właśnie nowe warunki współpracy, to nie jest w stanie zaoferować aż tyle pieniędzy. Steam oferuje podział 70/30 w przypadku gier, które zarobiły 10 mln dolarów. Tytuły o przychodach ze sprzedaży wynoszących od 10 do 50 mln dolarów, mają podział 75/25 procent. Natomiast twórcy, których wartość sprzedaży przekroczy 50 mln dolarów, mogą liczyć na proporcje 80/20 procent.

Epic Games chce podebrać klientów Steamowi

Epic natomiast nie stawia takich ograniczeń, więc proporcje 88/12 dotyczą każdej gry. A to nie wszystkie zachęty do współpracy. Jeśli deweloper wykorzysta w swej produkcji silnik Unreal Engine i będzie ją sprzedawał za pośrednictwem firmowego sklepu, Epic zrezygnuje z 5-procentowych tantiemów pobieranych za używanie firmowego silnika.

Jakby tego było mało, sklep zaoferuje deweloperom dostęp do twórców treści oraz streamerów z platformy Twich, poprzez program Support-A-Creator. Umożliwi to lepszą promocję ich produktów. Oczywiście nowy sklep będzie dostępny dla wszystkich silników, w tym także Unity.

Początkowo nowy sklep Epic Games zostanie udostępniony dla posiadaczy pecetów i Mac’ów. W przyszłym roku będą z niego mogli korzystać również użytkownicy smartfonów z Androidem.

Epic Games

Epic Games

Źródło: Unrealengine.com

You may also like...