Qualcomm stworzył rywala dla Face ID. Firma pokazała nowy czytnik odcisków

Qualcomm zaprezentował całkowicie nowy czytnik odcisków palców 3D Sonic Sensor. Firma zapewnia, że jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie z dostępnych na rynku.

Podczas konferencji Snapdragon Summit 2018, mieliśmy okazję nie tylko poznać szczegóły nowej platformy mobilnej o nazwie Snapdragon 855. Znany producent procesorów do smartonów, pokazał również całkowicie nowy i niezwykle zaawansowany czytnik linii papilarnych.

Technologia nazywa się 3D Sonic Sensor i zaprojektowano ją do instalacji w wyświetlaczach urządzeń mobilnych. Producent twierdzi, że jest to najbardziej funkcjonalne, a równocześnie najbezpieczniejsze rozwiązanie chroniące smartfony, ze wszystkich dostępnych na rynku. W ten sposób firma rzuca wyzwanie technologii biometrycznej Face ID, używanej w smartfonach firmy Apple, która jak wiemy nie jest idealna. System da się bowiem oszukać przy pomocy maski lub bardzo podobnego rodzeństwa.

Alex Katouzian, wice prezes działu urządzeń mobilnych twierdzi, że sensor rejestruje trójwymiarowy obraz naszego palca, łącznie ze wszystkimi wypukłościami oraz porami skóry. W ten sposób technologia potraci odczytać nasze linie papilarne nawet wówczas, gdy palec jest mokry lub zabrudzony.

Technologia 3D Sonic Sensor, będzie dostępna w smartfonach, które pojawią się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Niewykluczone, że jednym z pierwszych urządzeń które ją dostaną, będzie Samsung Galaxy S10. Wprawdzie nie potwierdzono tego oficjalnie, ale mówi się, że flagowiec koreańskiej marki dostanie ultradźwiękowy sensor, a dostarczy go właśnie Qualcomm.

3D Sonic Sensor

Źródło: Slashgear.com

You may also like...