Technologię Face ID nadal można oszukać

Bliźniacy po raz kolejny pokazali, że technologia Face ID obecna w modelu iPhone XS Max, nie jest idealna. Udało im się bez większego trudu ją oszukać.

Gdy iPhone X pojawił się na rynku, Apple bardzo zachwaliło nową technologię rozpoznawania twarzy, służącą do odblokowania sprzętu i autoryzacji transakcji. Firma zapewniała, że zastosowane rozwiązania zapewniają całkowite bezpieczeństwo, eliminując możliwość oszukania systemu i odblokowania telefonu przez obcą osobę.

Szybko okazało się, że technologia wcale nie jest idealna i można ją oszukać. Oczywiście najłatwiej poszło to bliźniakom, a także dzieciom bardzo podobnym do rodziców, jak w przypadku pewnego 10-latka. Później jednak okazało się, że jest to możliwe również w przypadku taniej maski, co uczyniono nawet kilkukrotnie.

Mogłoby się wydawać, że w nowych modelach smartfonów, które również posiadają Face ID, technologia zostanie usprawniona w celu uniknięcia podobnych sytuacji. Tak się jednak nie stało i nadal można ją obejść. Udowodnili to na przykładzie modelu iPhone XS Max dwaj bliźniacy Niko i Marko Martinovic, co widać na poniższym wideo.

Trzeba więc pamiętać, że zabezpieczenia naszego smartfonu nadal może ominąć rodzeństwo oraz członkowie rodziny, a zapewne także przy pomocy maski. Innym słowy, na razie nic się w tej kwestii nie zmieniło i być może Apple usprawni technologię dopiero w kolejnej jej odsłonie.

Face ID

Źródło: YouTube.com

You may also like...