Windows 10 zainstalowano już na ponad 800 mln urządzeń

Microsoft pochwalił się kolejnym raportem dotyczącym adopcji systemu Windows 10. Wynika z niego, że zainstalowano go już na ponad 800 mln urządzeń.

System Windows 10 bez wątpienia nie miał łatwego startu. Najpierw okazało się, że zapisuje wszystko co piszemy, a potem zaczął instalować się bez pozwolenia.

Na szczęście wszystkie niepożądane funkcje i zachowania platformy udało się z biegiem czasu wyeliminować. Obecnie jest to więc bardzo użyteczne oprogramowanie, które ciągle zwiększa rzeszę swych użytkowników.

Microsoft pochwalił się właśnie na Twitterze, że jego produkt zainstalowano już na ponad 800 mln urządzeń. To kolejny sukces koncernu, gdyż jeszcze pół roku temu liczba instalacji wynosiła 700 mln. Oczywiście nie mówimy tutaj wyłącznie o komputerach osobistych. Microsoft zlicza bowiem wszystkie urządzenia, na których znajduje się system. Zaliczają się do nich m.in., konsole Xbox One, gogle HoloLens, smartfony, urządzenia z kategorii Internetu Rzeczy itp.

Amerykańskiemu koncernowi nie udało się jednak zrealizować pierwotnego założenia, którym było miliard instalacji w 2-3 lata. W lipcu Windows 10 skończy cztery lata, a tymczasem do planowanego miliarda jest wciąż daleko i jego osiągnięcie raczej nie będzie już możliwe. W realizacji tego celu przeszkodziła zapewne porażka smartfonów Microsoftu, które amerykański koncern kierował do biznesmenów. Współpraca z Nokią zakończyła się porażką, a niedawno firma ogłosiła zakończenie wsparcia platformy Windows 10 Mobile.

Windows 10

Źródło: Twiiter.com

You may also like...