10-latek pokonał technologię Face ID

Na jaw wychodzą kolejne niedoskonałości systemu Face ID, obecnego w modelu iPhone X. Pewien 10-latek udowodnił, że może odblokować telefon jego matki.

Podczas prezentacji modelu iPhone X, przedstawiciele Apple zapewniali, że technologia Face ID jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Twierdzili, że nie ma możliwości, by ktoś inny odblokował należący do nas telefon, gdyż system bardzo dokładnie weryfikuje użytkownika.

Dziś wiemy, że nie jest to prawda. Udowodnił to niedawny test, podczas którego telefon udało się odblokować przy pomocy specjalnie przygotowanej maski. To oczywiście skrajny przykład, ale inny test pokazał, że jest to możliwe także w przypadku rodzeństwa. I to wcale nie bliźniaków jednojajowych.

W sieci pojawiło się kolejne wideo, które obnaża niedoskonałości nowego rozwiązania. Widać na nim, jak 10-latek bez problemu odblokowuje iPhone’a X należącego do jego matki. Oczywiście nie da się nie zauważyć, że matka i dziecko mają bardzo podobne twarze, ale nie są one takie same. Zapewne dlatego chłopakowi udało się dostać do sprzętu już za pierwszym razem, a potem powtórzył to jeszcze kilka razy z pełnym sukcesem. Testy na smartfonie ojca nie poszły tak dobrze, ale na kilka prób udało się odblokować go jeden raz.

Zobacz oferty na iPhone X

Jak widać technologia wcale nie jest tak doskonała jak sugeruje producent i lepiej dodatkowo zabezpieczyć telefon kodem. Przynajmniej uniknie się sytuacji, gdy dziecko dostanie się do smartfona i bez wiedzy rodziców zrobi zakupy w internetowych sklepach.

Face ID

Źródło: Wired.com

You may also like...