iOS 11.2 przyspieszy bezprzewodowe ładowanie iPhone’a

Apple szykuje kolejne usprawnienie dla swych smartfonów. Aktualizacja iOS 11.2 przyspieszy bezprzewodowe ładowanie najnowszych modeli, wyposażonych w tę funkcje.

Smartfony Apple przez dłuższy czas nie posiadały tak przydatnej funkcji jak bezprzewodowe ładowanie. Pojawiła się ona jednak w tegorocznych modelach iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X, czym firma bardzo ucieszyła użytkowników.

Taka metoda ładowania baterii, z punktu widzenia użytkownika jest znacznie wygodniejsza. Posiadacz telefonu nie musi bawić się kablami i martwić się, że przypadkiem go pociągnie, zrzucając telefon ze stołu. Problem w tym, że taka metoda ładowania baterii jest dużo wolniejsza od zwykłego kabelka. Szczególnie w przypadku sprzętu amerykańskiej firmy, który ładuje się z mocą zaledwie 5W.

Apple obiecuje jednak, że czas ładowania telefonu powinien nieco wzrosnąć, gdy użytkownicy otrzymają już najnowszą aktualizację iOS 11.2. Wówczas moc ładowania zostanie podniesiona do 7,5W, co skróci czas potrzebny do uzupełnienia energii w akumulatorze. Osoby mające okazję testować betę nowej aktualizacji twierdzą, że obietnice producenta są prawdziwe. Na razie jednak trudno powiedzieć o ile ładowanie smartfona stanie się krótsze, ale na pewno uda się zaoszczędzić nieco czasu.

Zobacz oferty na ładowarki bezprzewodowe

Na razie nie wiadomo jednak kiedy iOS 11.2 trafi do użytkowników, gdyż na razie firma wysłała trzecią wersję beta. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

bezprzewodowe ładowanie

Źródło: Macrumors.com

You may also like...