Grający w Fortnite wydają masę pieniędzy na zabawę

Producenci udostępniający gry za darmo, nie musza pozbawiać się zysku. Przykładem tego jest strzelanka Fortnite, której gracze średnio wydali ponad 80 dolarów.

W zeszłym roku Epic Games udostępniło grę Fortnite (sprawdź najniższe ceny), która okazała się wielkim sukcesem. Tytuł należy bowiem do całkowicie nowego gatunku Battle Royale, który wniósł powiew świeżości do nieco skostniałej już branży growej. Nowatorski styl rozrywki przyciągnął miliony graczy, którzy spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie.

Mogłoby się wydawać, że strategia udostępnienia gry za darmo i wyposażenia jej w mikrotransakcje, nie przyniesie zbyt dużych zysków. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i Epic Games, choć nie sprzedaje swego produktu, to zarabia na nim setki milionów. Jak duże są do zyski, świadczy chociażby fakt, że sama tylko wersja na iOS zarobiła 100 mln dolarów.

Jeszcze ciekawiej wygląda kwestia zysków przedstawiona w nowym raporcie firmy LendEDU. Przedsiębiorstwo przygotowało ankietę, która pozwoliła ustalić, że średnia kwota wydatków ponoszonych przez graczy, wynosi aż 84,67 dolarów. Najwięcej, bo aż 58,9% osób, wydaje pieniądze na zakup kosmetycznych dodatków, czyli skórek postaci. Z kolei 18,6% użytkowników zakupiło spadochrony, zaś 13,52% wykosztowało się na nowy zbierak służący do zbierania zasobów. Najmniej, bo 9,52% skorzystało ze swych kart kredytowych, by emotki lub animacje tańca.

Biorąc pod uwagę fakt, że Fortnite ma 125 mln graczy, to strzelanka stała się dla Epic Games prawdziwą żyłą złota.

Fortnite

Źródło: Gamerant.com

You may also like...