W Indiach rusza seryjna produkcja kolejnego smartfona Apple

Do tej pory smartfony Apple produkowane były w Chinach. Firma coraz śmielej wkracza jednak do Indii. Tam właśnie rusza produkcja kolejnego jej modelu jakim jest iPhone 6s.

Tania siła robocza sprawiła, że iPhone od lat produkowany jest w Chinach, gdzie swe główne fabryki ma koncern Foxconn, będący wieloletnim partnerem Apple. Amerykański koncern coraz bardziej wchodzi jednak na rynek indyjski, dlatego uznał, że warto tam przenieść produkcję iPhone’a SE, który cieszy się w tym kraju dużym zainteresowaniem. W ten sposób przedsiebiorstwo unika konieczności płacenia ceł importowych oraz ponoszenia kosztów transportu.

Indie go ogromny rynek zbytu, a zainteresowanie produktami Apple stale tam rośnie. Firma z Cupertino postanowiła więc rozpocząć tam seryjną produkcję kolejnego modelu, a tym razem będzie to iPhone 6s. Telefon powstaje w tej samej fabryce, w której wytwarzany jest obecnie iPhone SE.

Dodam, że już w kwietniu mogliśmy przeczytać o rozpoczęciu próbnej produkcji, a teraz ruszyła ona pełną parą. Firma nie zdradziła ile telefonów będzie tam powstawać, ale biorąc pod uwagę chłonność tego rynku, z pewnością nie będzie ich mało.

Apple

Źródło: Indiatimes.com

You may also like...