Mobilne Fortnite zarobiło 100 mln dolarów

Z najnowszych danych firmy Sensor Tower wynika, że wydana na iOS gra Fortnite, zarobiła dotychczas 100 mln dolarów. Popularny tytuł już niebawem trafi również na Androida.

Wprawdzie PUBG może pochwalić się kilkukrotnie większą liczba grających niż Fortnite, to Epic Games nie może narzekać na generowane przez nią zyski. Niedawno informowałem, że tylko w kwietniu tytuł zarobił niemal 300 mln dolarów. A teraz okazuje się, że niezłą kasę zapewnia także wersja mobilna.

Strzelanka Epica pojawiła się dotąd tylko na platformę iOS, ale to wystarczy, by wywołać uśmiech zadowolenia na ustach szefów studia. Z najnowszych danych przygotowanych przez Sensory Tower wynika bowiem, że w ciągu pierwszych 90 dni od premiery zarobiła 100 mln dolarów. Przypomnę, że tytuł jest free-to-play, a to oznacza, że wszystkie dochody pochodzą wyłącznie z mikrotransakcji, czyli zakupów dokonywanych w grze. Nie jest to jednak wynik bijący wszelkie rekordy. Dla porównania, Clash Royale w tym samym okresie czasu przyniosło 164 mln dolarów.

A to oczywiście tylko przychód zapewniony tylko przez jedną wersję platformową. Pamiętajmy, że tytuł jeszcze tego lata ukaże się również na Androida, więc z pewnością producenci zarobią na nim jeszcze więcej. A dodać do tego należy jeszcze wydaną kilka tygodni temu wersję na Nintendo Switch, którą tylko w ciągu pierwszego dnia pobrano ponad 2 mln razy.

Fortnite

Fortnite

Źródło: Sensortower.com

You may also like...