Baterie w MacBook Pro mogą się zapalić. Apple wymieni je za darmo

Apple wzywa do serwisu właścicieli niektórych modeli laptopów z rodziny MacBook Pro. Przyczyną jest przegrzewająca się bateria, która stwarza ryzyko pożaru.

Producenci elektroniki użytkowej doskonale wiedzą czym grożą zaniedbania związane z wadliwymi bateriami. Samsung przekonał się o tym na własnej skórze, gdy kilka lat temu zamontował w modelu Galaxy Note 7 akumulatory z wadami fabrycznymi. Firma dwukrotnie wycofała z rynku smartfona, a straty związane z tą wpadką liczono w setkach milionów dolarów.

Inne firmy wolą więc dmuchać na zimne i błyskawicznie reagują w przypadku pojawienia się najmniejszych nawet oznak problemów. Tak właśnie postąpiło Apple, które wzywa do serwisów niektóre modele laptopów z rodziny MacBook Pro. Powodem tej decyzji jest przegrzewanie się baterii, co niesie ze sobą ryzyko pożaru.

Koncern twierdzi, że chodzi o 15-calowe modele wyprodukowane w okresie od września 2015 do lutego 2017 roku. Wadliwe urządzenia można łatwo zidentyfikować po numerze seryjnym, więc warto poświęcić na to chwilę. Aby to zrobić, powinniśmy otworzyć menu w lewym górnym rogu ekranu i kliknąć na “About this Mac”. Jeśli zobaczycie tam “MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015”, sprawdźcie numer seryjny na tej stronie. Tam też znajdują się szczegółowe informacje dotyczące postępowania. Baterie będą natomiast wymienione za darmo.

Wprawdzie wadliwe urządzenia oferowano przede wszystkim na rynku amerykańskim, to jak wiemy wiele osób lubi stamtąd importować elektronikę. Jest bowiem znacznie tańsza niż w Europie, dlatego może się zdarzyć, że takie laptopy mogą być używane również w naszym kraju.

MacBook Pro

Źródło: Apple.com

You may also like...