Google oficjalnie kończy z produkcją tabletów. Nie będzie już nowych modeli

Rynek tabletów nie jest już dla Google tak atrakcyjny jak kiedyś. Firma właśnie ogłosiła rezygnację z dalszego projektowania i produkcji tego typu sprzętu.

Odkąd smartfony zaczęły rosnąć, oferując swym użytkownikom wyświetlacze zbliżające się do 7-cali, wiele osób uważa, że kupno tabletu nie ma już sensu. Owszem, świetnie sprzedają się jeszcze modele biznesowe, takie jak Surface. Ale standardowe tablety poza iPadem, nie są już tak chętnie kupowane jak dawniej. Mimo to niektóre firmy nadal je projektują i tak Samsung ma w planach dwa nowe modele.

Google dostrzegło spadek zainteresowania tym sprzętem i postanowiło całkowicie wycofać się z tego rynku. Informację tę potwierdził oficjalnie Rick Osterloh, wiceprezes działu usług oraz urządzeń. Wyjaśnił mediom, że firma nie będzie już projektowała i zlecała produkcji nowych urządzeń z systemami Chrome OS lub Androidem. Zespół koncernu zajmujący się projektowaniem tabletów, skupi się teraz głównie na pracy nad laptopami.

Niedawne wieści sugerowały, że amerykański koncern ma w planie dwa małe tablety. Powyższa deklaracja oznacza jednak, że firma zapewne zakończyła nad nimi prace. Dobrą wiadomością jest to, że koncern nie porzuca użytkowników swego sprzętu. Jeszcze przez długi czas zapewni wsparcie posiadaczom modelu Pixel Slate. Nie muszą więc martwić się o różnego rodzaju łatki i poprawki bezpieczeństwa.

Pojawia się też pytanie, czy podobny los może spotkać smartfony. Tego Osterloh nie sprecyzował, więc należy założyć, że na razie koncern nie wycofa się ze smartfonów.

tabletów

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...