Zamykanie aplikacji nie oszczędzi baterii iPhone’a

Przez wiele lat funkcjonowało przekonanie, że zamykanie aplikacji pracujących w tle może znacznie wydłużyć czas pracy naszego iPhone’a, zmniejszając zużycie energii. Okazuje się jednak, że to zupełnie nie działa.

Nowoczesne smartfony są coraz mocniejsze, zaś dążenie producentów do ich odchudzania sprawia, że instalowane w nich akumulatory nie są tak duże jak powinny. W efekcie nasze smartfony działają coraz krócej i trzeba je doładowywać w czasie dnia, lub chodzić z jakimś dobrym powerbankiem w kieszeni.Dotychczas użytkownicy iPhone’ów sądzili, że istnieje sposób na wydłużenie czasu działania sprzętu, a jest nim zamykanie aplikacji działających w tle. Okazuje się jednak, że przekonanie to jest całkowicie błędne, co potwierdził Craig Federghi, jeden z wice prezesów działu inżynierii oprogramowania w Apple.

Była to odpowiedź na emaila, którego autor najpierw przesłał to pytanie dla Tima Cooka, obecnego dyrektora firmy z Cupertino, dotyczące kwestii wpływu zamykania aplikacji na kwestię zużycia energii. Cook nie odpowiedział, więc mężczyzna zadał je Federghiowi, który odpowiedział na nie przecząco.

Craig z pewnością posiada odpowiednią wiedzę na ten temat, więc można uznać, że wie co mówi. A jeśli tak, to ręczne zamykanie aplikacji pracujących w tle, nie ma najmniejszego sensu, gdyż w żaden sposób nie wpłynie to na zużycie baterii.

Źródło: 9to5mac.comYou may also like...