Ruszyła zbiórka funduszy na przenośną konsolę microByte

Hiszpańska firma Byte-Mix Labs uruchomiła w internecie zbiórkę funduszy na przenośną konsolkę microByte. Nowy sprzęt do grania będzie kosztował 45 dolarów.

Jeżeli jesteście fanami klasycznych konsol takich jak GameBoy, Game Gear, czy NES, to z pewnością ucieszy Was informacja o rozpoczęciu zbiórki funduszy na konsolkę mircoByte. To kieszonkowa konsola przenośna, umożliwiająca zabawę tytułami retro.

Produkt jest dziełem inżynierów z niewielkiego hiszpańskiego startupu Byte-Mix Labs i zapowiada się bardzo ciekawie. Według konstruktorów umożliwi bowiem uruchamianie popularnych gier znanych z wielu starszych platform.

Produkt wspierać ma m.in., NES, GameBoy, GameBoy Color, Game Gear oraz Sega Master System, a trwają też prace nad zapewnieniem wsparcia dla Atari oraz ScummVM. Jakby tego było mało, urządzenie jest w pełni open-source zaś procesor ESP32 Wrover E SoC gwarantuje kompatybilność z Arduino IDE.

Samo urządzenie jest bardzo małe, gdyż jego wymiary wynoszą zaledwie 78 x 40 x 17 mm. Wyposażono je także w 1,3″ 60 Hz wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Natomiast obsługa sprzętu odbywa się za pomocą interfejsu użytkownika bazującego na bibliotece LVGL. Do sterowania służy natomiast gamepad przypominający ten z NES’a, zaś wbudowana bateria wystarczy na około sześć godzin zabawy.

Twórcy potrzebują 3750 dolarów i zbierają je na platformie Crowd Supply, gdzie możecie ich wesprzeć. Jeśli uda im się zebrać potrzebne fundusze, to mircoByte trafi do sprzedaży 30 czerwca bieżącego roku.

microByte
microByte

Źródło

You may also like...