Zbliża się premiera najnowszego smartfona BlackBerry

W najbliższy czwartek, 7 czerwca chińska firma TLC zaprezentuje swój najnowszy smartfon BlackBerry KEY2. Pokaz produktu odbędzie się w Nowym Jorku i tego samego dnia trafi on na amerykański rynek.

Wiemy już kiedy możemy spodziewać się kolejnego modelu smartfona kanadyjskiej marki. Chiński koncern TCL posiadający obecnie licencję na używanie marki poinformował, że już w przyszłym tygodniu pokaże światu model BlackBerry KEY2. Prezentację zaplanowano na 7 czerwca i w tym samym dniu pojawi się on w sprzedaży w USA. Dzień później zadebiutuje również w Chinach.

Nowy smartfon pojawi się w sprzedaży w dwóch wersjach. Pierwsza z nich skierowana do mniej wymagającego klienta, dostanie Snapdragona 450 z 4 GB RAM. Druga natomiast otrzyma Snapdragona 660 z 6 GB RAM. Pozostałe elementy wyposażenia w obu wariantach są takie same.

Sprzęt otrzymał więc 4,5″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1820 pikseli chroniony szkłem Gorilla Glass 4, a także 64/128 GB rozszerzalnej pamięci flash. Poniżej wyświetlacza mamy fizyczną klawiaturę, która znacznie ułatwia pisanie SMS’ów, emaili oraz generalnie wprowadzanie większej ilości tekstu. Zdjęcia możemy wykonywać podwójnym aparatem posiadającym 12 M i 8 MP matryce, obsługującym HDR i nagrywającym wideo w 4K przy 30 kl/s. Przedni aparat ma 8 MP sensor, natomiast bateria ma pojemność 3360 mAh.

Jego systemem operacyjnym jest najnowszy Android 8.1 Oreo.

BlackBerry

Źródło: Weibo.com

You may also like...