Zegarek z Android Wear naszym tłumaczem

Nie każdy zna języki obce, więc będąc w innym kraju może mieć problem z porozumiewaniem się. Chyba, że na jego nadgarstku znajdzie się smartwatch z platformą Android Wear, który posługuje się 44 językami i może nam przetłumaczyć mowę na tekst.

Kilkanaście lat temu wybranie się do innego kraju bez znajomości używanego tam języka oznaczało brak możliwości porozumienia się z jego mieszkańcami. Dziś nie jest to problemem. Technologie elektronicznych tłumaczy są bowiem coraz lepsze i potrafią tłumaczyć słowa na bieżąco.

Bardzo przydatnym tłumaczem mogą być smartwatche na platformie Android Wear. Google właśnie zaktualizowało przeznaczoną dla nich aplikację Translate, dzięki której tłumaczenie odbywa się natychmiast. Aplikacja posługuje się 44 językami, wykorzystując do tego celu bibliotekę Google Translate. Gdy już wybierzemy jeden z języków, wówczas możemy zacząć mówić do zegarka. A nasze słowa zostaną przetłumaczone i wyświetlone w formie tekstu.

Możliwości aplikacji będą z czasem rosły. Google Translate obsługuje 90 języków, więc jej producenci dążą do tego, by Translate również je tłumaczyło. Program dostępny jest do ściągnięcia z Google Play. Z nowej funkcji skorzystać mogą m.in. posiadacze Sony Smartwatch 3, którego dostaniecie za 639 zł, a także LG G Watch oferowanego w cenie 399 zł.

Android Wear

Źródło: Google.com

You may also like...