ZenFone 5Z dostanie Androida Pie. Premiera aktualizacji w styczniu

ASUS potwierdził, że jego najnowszy smartfon ZenFone 5Z, dostanie aktualizację do Androida 9.0 Pie. Jej premierę zaplanowano na styczeń przyszłego roku.

W tym roku niewiele smartfonów otrzymało aktualizację do systemu Android 9.0 Pie. Producenci woleli wykorzystać dodatkowy czas na dopracowanie nowego systemu, dlatego część z nich na przyszły rok przełożyła jego premierę dla wielu swych modeli. Wśród nich znajdziemy także model ZenFone 5Z, opracowany przez inżynierów tajwańskiej firmy ASUS.

Sprzęt, który na rynku pojawił się kilka miesięcy temu, standardowo posiada Androida 8.0 Oreo. Producent jednak właśnie potwierdził, że jego użytkownicy mogą spodziewać się kolejnej wersji nowego systemu, która zostanie im udostępniona w przyszłym roku. Producent zapewnił również, że aktualizacja przyniesie wiele nowych funkcji, choć nie zdradził żadnych konkretów.

Oczywiście posiadacze modelu mogą oczekiwać wszystkich opcji dostarczanych przez nowy system, ale ASUS z pewnością dorzuci też coś od siebie.

ZenFone 5Z

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...