Zewnętrzny dysk do Xbox Series X kosztuje niemal połowę ceny konsoli

Wiemy już ile trzeba zapłacić za zewnętrzny dysk SSD do konsoli Xbox Series X. Rozszerzenie przestrzeni na gry będzie kosztowało użytkowników tego sprzętu aż 220 dolarów.

Wraz z konsolą Xbox Series X otrzymujemy oczywiście wbudowany szybki dysk SSD o pojemności 1 TB, który oferuje nam transfer danych na poziomie 2,4 GB/s. Każdy gracz doskonale jednak wie, że nowe tytuły stają się coraz większe i potrafią spokojnie zajmować po kilkadziesiąt GB, a często jest to nawetr 100 GB.

Na wbudowanym dysku może więc szybko zabraknąć miejsca. Zwłaszcza jeśli wybierzemy konsolę pozbawioną napędu Blu-ray, której dysk ma pojemność 512 GB. Microsoft zaprojektował jednak swój sprzęt w taki sposób, aby można było w łatwy sposób rozszerzyć przestrzeń dyskową. Umożliwia to zewnętrzny dysk Seagate Game Drive o pojemności 1 TB, który wpina się w port rozszerzeń.

Właśnie poznaliśmy cenę tego nośnika, która nie należy do niskich. Amerykańska sieć Best Buy oferuje go bowiem w przedsprzedaży za kwotę 220 dolarów. Dysk, który trafi do sprzedaży 10 listopada kosztuje więc praktycznie połowę ceny całej konsoli w USA wycenianej na 500 dolarów.

Xbox Series X

Teoretycznie wcale nie musimy kupować tego konkretnego dysku. Do konsoli możemy bowiem podłączyć w zasadzie dowolny dysk SSD lub HDD. Musimy jednak mieć świadomość tego, że gry zaprojektowane dla Xbox Series X i Series X nie ruszą z tych nośników. Będą one bowiem współpracowały tylko z tytułami opracowanymi dla konsoli poprzedniej generacji.

Xbox Series X

W praktyce jesteśmy więc niejako skazani na zakup tego nośnika. No chyba, że zrezygnujemy z trzymania na dysku konsoli wielu gier równocześnie.

Źródło

You may also like...