Zjednoczone Emiraty odpowiedzialne za wyciek PlayStation 4 Slim

Konsole PlayStation 4 Slim, które jeszcze przed oficjalną zapowiedzią trafiły do sprzedaży, pochodzą prawdopodobnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kraj ponoć otrzymał nieco tych konsol i sprzedano je zbyt wcześnie.

Wprawdzie PlayStation 4 Slim zostanie oficjalnie pokazane dopiero 7 września podczas konferencji PlayStation Meeting, to kilka konsol trafiło m.in. na eBay oraz do brytyjskiego sklepu CEX zajmujące go się sprzedażą używanego sprzętu.Stąd też do sieci trafiły m.in. zdjęcia oraz filmy prezentujące nowy sprzęt, co musiało mocno zdenerwować szefostwo Sony, które postanowiło znaleźć źródło przecieku. Bliższe przyjrzenie się sprawie ujawniło, że PlayStation 4 Slim trafiło do Wielkiej Brytanii ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prawdopodobnie wysłało tam jakąś liczbę konsol, które miały czekać na oficjalne rozpoczęcie sprzedaży. Można się domyślać, że ktoś chciał sobie dorobić i rozpoczął ich sprzedaż wcześniej.

Zasilane petrodolarami Zjednoczone Emiraty dostają nowe gry często nawet na kilka tygodni przed ich oficjalną premierą. Po raz pierwszy zdarzyło się to jednak z konsolą. Być może jakiś szejk chciał posiadać nowy sprzęt wcześniej przed innymi i część konsol została w ten sposób sprzedana do innego kraju.

Źródło: Mcvuk.comYou may also like...