Złoty iPhone 7 z okazji chińskiego Nowego Roku

Fińska firma Legend przygotowała wyjątkowo luksusową wersję iPhone’a 7. Ten specjalny smartfon powstał z okazji świętowania chińskiego Nowego Roku, który stoi pod znakiem koguta.

Kilka dni temu prezentowałem złoty zestaw dwóch iPhone’ów 7 przygotowany przez rosyjską firmę Caviar dla fanów Władimira Putina oraz Donalda Trumpa. Dziś mam jeszcze bardziej luksusową i efektowniejszą wersję tego smartfona, stworzoną przez Finów z firmy Legend.

Ten konkretny produkt powstał z okazji świętowania chińskiego Nowego roku i jak można się domyśleć, jest limitowany. Wykonano go z 24-karatowego złota i ozdobiono motywami graficznymi nawiązującymi do chińskiej kultury. Najważniejszym elementem zdobiącym ten produkt jest oczywiście kogut, gdyż ten rok w Państwie Środka stoi właśnie pod jego znakiem.

Ptaka ozdobiono ośmioma szlachetnymi kamieniami i ta liczba jest również nieprzypadkowa, gdyż symbolizuje szczęście. Z kolei rogi tylnego panelu zdobią symbole Fu, Lu oraz Shou, które oznaczają dobrobyt, status oraz długowieczność. Reszta tylnego panelu została wygrawerowana wymyślnymi ornamentami i pokryta czerwoną farbą, kolorem symbolizującym szczęście.

Ciekawostką jest to, że zamawiający ten niezwykły smartfon, może go spersonalizować, np. zamiast koguta, wybierając smoka, który bardziej mu się podoba. Smok również zostanie wykonany z 24-karatowego złota, a w jego oczach zostaną umieszczone czerwone diamenty.

Cena tak efektownego smartfona nie jest oczywiście niska. Producent życzy sobie za niego 3390 euro, czyli niemal 15 tysięcy złotych.

Źródło: Legend-helsinki.com

You may also like...