Znikające wiadomości kolejną nowością WhatsApp

WhatsApp wprowadza do swej aplikacji długo oczekiwaną funkcję znikających wiadomości. Po jej aktywacji wiadomości znikną po 7 dniach od ich wysłania do odbiorcy.

Komunikatory mobilne wprowadzają coraz więcej zabezpieczeń chroniących prywatność użytkownika. Wiele z nich ma już na wyposażeniu m.in., technologię biometrycznego dostępu do aplikacji. Jeśli jednak obcej osobie uda się ją pokonać, będzie miała dostęp do historii naszych rozmów i może poznać wszystkie szczegóły prowadzonych dyskusji.

Coraz więcej aplikacji wprowadza więc funkcję znikających wiadomości, które automatycznie usuwają się po określonym czasie. Prekursorem tej funkcji był oczywiście Snapchat, ale obecnie posiada ją coraz więcej liczących się komunikatorów. Teraz wzbogacił się o nią również WhatsApp.

Aplikacja wreszcie wprowadza funkcję o nazwie Disappearing Messages, która automatycznie usuwa wiadomości. Znikają one po 7 dniach od wysłania, choć musimy pamiętać że dotyczy to jedynie wiadomości przesłanych po aktywacji nowej funkcji. Na wcześniejsze to nie działa, więc nadal pozostaną w historii naszych rozmów.

Nie jest to więc rozwiązanie idealne, gdyż aby mogło w pełni funkcjonować, wszystkie strony rozmowy muszą ją aktywować. Jeśli więc włączy ją osoba A, a nie włączy osoba B, to funkcja nie zadziała. To nie jedyne jej ograniczenia. Producent ostrzega również, że mogą wystąpić sytuacje, w których znikające wiadomości nie są usuwane. Tak będzie się działo np., gdy ktoś je zacytuje lub przekaże do innego chatu, w którym tej funkcji nie włączono.

Musimy też pamiętać, że znikną wiadomości z multimediami znikną tylko z aplikacji. Jeśli więc włączyliśmy automatyczne pobieranie multimediów, to nadal będą one zapisane w galerii telefonu. Możliwe jest także robienie zrzutów ekranu, aby je zachować.

WhatsApp

Źródło

You may also like...