Zniknięcie Baldur’s Gate II z Google Play Store wynika ze zmiany regulaminu

Firma Beamdog odpowiedzialna za grę Baldur’s Gate II wyjaśniła, że usunięcie jej z Google Play Store jest efektem zmiany regulaminu cyfrowego sklepu.

Fani Baldur’s Gate II ze zdziwieniem spostrzegli, że kilka dni temu ich ulubiona produkcja znikła z Google Play Store i to bez żadnych wyjaśnień. Wielu miłośników serii zasypało wydawcę pytaniami dotyczącymi losów produkcji. Okazało się jednak, że usunięcie gry ze sklepu wiąże się ze zmianami w jego regulaminie.

Firma Beamdog, która wydała wspomniany tytuł wyjaśniła, że cała sprawa dotyczy nowego regulaminu sklepu dotyczącej prywatności. Poprzednio gry mogły bowiem linkować do wspomnianego regulaminu znajdującego się na zewnętrznej stronie. Teraz jednak treści zmian musi być umieszczona bezpośrednio w samej grze.

Twórcy zapewnili, że przygotowują już aktualizację, która dopasuje tytuł do nowej polityki. Musi to jednak chwilę potrwać, zanim tytuł wróci do sklepu. Jeśli więc użytkownicy nie chcą tak długo czekać, to mogą wystąpić o zwrot pieniędzy.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy z powodu zmiany polityki sklepu Google Play Store, znika z niego jakaś gra. W zeszłym roku podobna sprawa dotyczyła gry Shadowrun firmy Harebrained Schemes. Tytuł usunięto wówczas za brak zgodności z nowymi przepisami GPDR. Twórcy uznali jednak, że nie będą już więcej aktualizować swego produktu, zostawiając jego nabywców na lodzie.

Baldur's Gate II

Źródło: Reddit.com

You may also like...