ZTE Blade Spark tanim smartfonem z czytnikiem odcisków

Chińska firma ZTE kolejny budżetowy model smartfona. ZTE Blade Spark wyposażony w 5,5″ ekran dotykowy kosztować ma na rynku amerykańskim jedyne 99,99 dolarów.

Jeszcze do niedawna czytniki odcisków palców zarezerwowane były dla smartfonów z wyższej półki. W ostatnim czasie można jednak spotkać je także w tańszych modelach, w tym także w sprzęcie typowo budżetowym.

Znajdziemy go bowiem również w modelu ZTE Blade Spark. Jest to najnowszy smartfon chińskiej firmy skierowany do klientów z bardzo ograniczonym budżetem. Urządzenie kosztuje bowiem jedynie 99,99 dolarów, a w zamian oferuje całkiem przyzwoitą specyfikację techniczną.

Telefon posiada 5,5″ ekran dotykowy o rozdzielczości 720p. Pod maską znajduje się natomiast czterordzeniowy procesor MediaTek MSM8917 1,4 GHz z 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej kartą microSD o 128 GB.

Główny aparat ma 13 Mpix i został wyposażony w lampę LED oraz autofokus. Przedni aparat ma już znacznie gorsze parametry, gdyż znajduje się w nim matryca 5 Mpix. Ciekawostką jest natomiast przycisk do selfie, znajdujący się na krawędzi obudowy. Dzięki temu można szybko i sprawnie strzelić sobie fotkę przednim aparatem.

Oprócz tego telefon ma USB-C, Bluetooth 4.2 i WiFi 802.11 b/g/n WiFi. Ma też funkcję hotspota udostępniającego mobilny internet oraz gniazdo słuchawkowe i technologię Dolby Audio. Czytnik odcisków palców może natomiast przechowywać w pamięci do pięciu użytkowników i autoryzuje transakcje online.

ZTE Blade Spark

Źródło: Businesswire.com

You may also like...