10 minut ciszy zarabia pieniądze w iTunes

w iTunes pojawił się niezwykły utwór, który w rzeczywistości jest 10 minutową ciszą. Zaskakujące jest to, że udało mu się już trafić na Top 50 i zdobywa coraz większą popularność.

Wielu z nas lubi słuchać muzyki ze smartfona, podczas jazdy samochodem. Problem w tym, że playlisty z których korzystamy, nie zawsze są ułożone w taki sposób jakbyśmy tego chcieli.

Po jednym czy dwóch kawałkach, mogą pojawić się takie, które się nam nie spodobają. A grzebanie w telefonie podczas jazdy, by przestawić się na inną playlsitę, nie jest zbyt bezpieczne.

Samir Mezrahi wrzucił więc na iTunes utwór zatytułowany “A a a a a Very Good Song”, który jest…10 minutami ciszy. To nie pomyłka, nie ma w nim żadnych dźwięków, lecz jedynie trwająca 9 minut i 58 sekund cisza. Nie jest to bynajmniej żart. Autorowi chodziło o to, aby dać kierowcom czas na wybranie playlisty, zanim piosenki wypełnią dźwiękiem kabinę auta.

Piosenka kosztuje 99 centów i znalazła się już w zestawieniu Top 50, wyprzedzając pod względem popularności wiele utworów znanych artystów. Nie wiadomo czy Apple usunie ją ze swego serwisu, ale biorąc pod uwagę fakt, że też zarabia na sprzedaży, być może ją zostawi.

Doda, że nie po raz pierwszy sprzedawana jest cisza. Kilka lat temu jeden z zespołów wrzucił na Spotify album składający się z “utworów”, które nie zawierały żadnych dźwięków. Zanim został stamtąd usunięty, serwis w ramach opłat licencyjnych wypłacił kapeli 20 tysięcy dolarów.

iTunes

Źródło: Twitter.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *