Android O ostatnią aktualizacją dla OnePlus 3 i 3T

Chińska firma OnePlus potwierdziła, że ostatnią aktualizacją dla modeli OnePlus 3 i 3T, będzie Android O. Później nie dostaną już żadnych nowych wersji systemu.

Producenci smartfonów zazwyczaj udostępniają aktualizacje systemowe przez dwa lata, a potem ich użytkownicy pozostawiani są na lodzie. Chińska firma OnePlus zamierza jednak skrócić ten okres.

Szef produktu Oliver Z, poinformował na oficjalnym forum producenta (https://forums.oneplus.net/threads/software-support-for-op3-3t-questions-answers.599122/), że Android O będzie ostatnią dużą aktualizacją systemową, jaką otrzymają smartfony OnePlus 3 i 3T.

To dość zaskakująca deklaracja, biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy pojawił się w czerwcu zeszłego roku, drugi natomiast w listopadzie. Są to więc stosunkowo świeże telefony, które powinny otrzymać jeszcze co najmniej jedną aktualizację systemową.

Oczywiście to nie oznacza, że telefony przestaną otrzymywać aktualizacje oraz poprawki bezpieczeństwa, gdyż powyższa informacja dotyczy jedynie nowych wersji systemu Android.

Ich użytkownicy nie nie dostaną więc Androida P, który ma się pojawić w przyszłym roku.

Android O

Źródło: Oneplus.net

You may also like...