120 gier już dostępnych we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One

Microsoft, producent konsoli Xbox One, informuje o kolejnej aktualizacji New Xbox One Experience, wprowadzającej z dniem dzisiejszym 16 nowych tytułów z Xbox 360 dostępnych we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One.

W ubiegłym miesiącu, wraz z aktualizacją systemową Windows 10, na konsoli Xbox One wprowadzona została usługa wstecznej kompatybilności. Dzięki wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One można uruchamiać gry z konsoli Xbox 360, jednocześnie korzystając ze wszystkich funkcji konsoli Xbox One, jak zapisywanie zrzutów ekranu, streaming rozgrywki na urządzenie z systemem Windows 10 i nagrywanie filmów z gry w trybie Game DVR. We wstecznej kompatybilności możliwa jest również rozgrywka wieloosobowa w gry z konsoli Xbox 360, także pomiędzy konsolami.

Tanie gry na Xbox One

Posiadane gry w wersji cyfrowej są automatycznie wyświetlane i dostępne do instalacji na konsoli Xbox One. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć instalowanie gry na dysku twardym. Dodatkowo, wszystkie gry na konsolę Xbox 360 udostępniane w ramach programu Games with Gold po 12 listopada są automatycznie dostępne we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One. Katalog wstecznej kompatybilności, obejmujący obecnie 120 gier, będzie rozszerzany o kolejne pozycje, w tym „Call of Duty” i „Bioshock”, obok dostępnych już we wstecznej kompatybilności legendarnych tytułów jak Gears of War 3, Fallout 3, DiRT 3 czy Just Cause 2. Pełną listę gier dostępnych obecnie we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One można znaleźć pod tym adresem.

Grudniowa aktualizacja wprowadza:

Braid
DEUS EX: HUMAN REVOLUTION
Doritos Crash Course
Fable III
Halo: Reach
Hydro Thunder
Iron Brigade
Kane & Lynch 2
Motocross Madness
MS.PAC-MAN
Peggle
Portal: Still Alive
Spelunky
Splosion Man
Ticket to Ride
Zuma’s Revenge!

Źródło: microsoft.com

You may also like...