7 milionów Brytyjczyków nie korzysta z internetu

Spora część obywateli naszego kraju ma swobodny dostęp do internetu, więc można by sądzić, że bardziej rozwiniętej Wielkiej Brytanii, jest pod tym względem jeszcze lepiej. Oficjalne badania jednak temu przeczą.

Badania tamtejszego Urzędu Statystycznego dowodzą, że 43,5 miliona dorosłych Brytyjczyków ma dostęp do globalnej sieci. Jest to wynik o cały milion lepszy, niż w minionym roku. Jednak bardziej interesujące jest to, kto nie nigdy jeszcze nie korzystał z netu, a okazuje się, że nie robiło tego aż 7,1 miliona osób, przy czym część z nich to osoby starsze lub niepełnosprawne. Wśród nich jest więcej kobiet (4,2 miliona), niż mężczyzn (2,8 miliona).

Ciekawe zdanie na ten temat ma Graham Walker, prezes firmy Go On UK, specjalizującej się w pomaganiu ludziom i biznesowi w doskonaleniu swych cyfrowych umiejętności. Twierdzi on, że nie chodzi tu wyłącznie o brak dostępu do sieci, lecz często o brak odpowiedniej wiedzy. Aż 16 milionów dorosłych Brytyjczyków nie posiada żadnej wiedzy pozwalającej im poruszać się w internecie i są w stanie obsługiwać potrzebnych do tego celu narzędzi.

Duża część ludzi po prostu spędza czas oglądając filmy na YouTube lub zabawne memy. A świat internetu nie kończy się na zabawnych kotach, lecz ma dużo więcej do zaoferowania, tymczasem wiele osób nie potrafi z tego skorzystać.

Co ciekawe, Londyn ma największy odsetek ludzi podłączonych do sieci, który wynosi aż 90 procent. Największy odsetek internautów, wynoszący aż 99 procent, jest wśród grupy wiekowej od 16 do 24 lat. Najwięcej osób, które w ogóle nie korzystają z sieci, jest w grupie osób powyżej 75 lat. Jednak jest dla nich jeszcze nadzieja. W 2011 roku 23,8 procent seniorów miało dostęp do sieci. Teraz ten wynik wzrósł do 34,4 %. Jak widać cyfrowe wykluczenie nie jest problemem tylko w naszym kraju.

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...

1 Response

  1. Hehe pisze:

    bo angole to głupki