PlayStation 5 nie będzie najładniejszą konsolą na rynku

Najnowszy patent Sony wskazuje, że wygląd PlayStation 5 nie każdemu się spodoba. Konsola wygląda niewątpliwie oryginalnie, ale gracze chyba nie do końca tego właśnie szukają.

Od pewnego czasu wiemy już na pewno, że Sony pracuje nad kolejną generacją swej konsoli. Premiera PlayStation 5 odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym lub 2021 roku i według nieoficjalnych przecieków, będzie to bardzo mocny sprzęt. Wielką niewiadomą pozostaje jednak wygląd nowej konsoli.

Do tej pory japoński koncern był dość powściągliwy w kwestii wzornictwa i postawił na całkowicie zwyczajny design, pozbawiony jakichkolwiek udziwnień. W przypadku nowego modelu może być jednak inaczej i niewykluczone, że firma pozwoliła swym projektantom całkowicie puścić wodze fantazji. Nie wiemy czy to dobrze, ale pewnym niepokojem może nas napawać najnowszy patent, zaprezentowany przez witrynę LetsGoDigital.

Dołączony do niego szkic prezentuje sprzęt o wzornictwie, które nie przypomina niczego co do tej pory widzieliśmy. Konsola ma bardzo nietypowy kształt, zdominowany przez otwory wentylacyjne.

Nieco światła na tak nietypowy wygląd rzucił nam osobnik nazywający się Matthew Stott, według którego tak właśnie wygląda devkit nowej konsoli. Twierdzi również, że ma taki sam w swym biurze. Serwis IGN odkrył, ze wspomniana osoba to pracownik brytyjskiego studia Codemasters, znanego z wielu kultowych gier. Działająca od 1984 roku firma ma na koncie m.in., takie hity jak: Micro Machines, Colin McRae Rally, TOCA Championship Racing i wiele innych. Nie jest to więc przypadkowa osoba, lecz ktoś związany z branżą gier od wielu lat.

Codemasters faktycznie może już posiadać kilka devkitów PlayStation 5, by móc przygotować gry na nową platformę. Fanom tej konsoli pozostaje mieć jednak nadzieję, że finalna jej wersja będzie prezentowała się znacznie lepiej. Oczywiście jeśli to faktycznie devkit, to tłumaczyłoby ten nietypowy wygląd. Wersje deweloperskie zawsze są bowiem inne od sprzętu, który trafia do sklepów.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...