13-latek aresztowany za wykorzystanie Siri do zamiaru ataku na szkołę

W dzisiejszych czasach trzeba bardzo uważać co się mówi, gdyż można trafić do więzienia. Przekonał się o tym pewien 13-latek, który pochwalił się Siri o planach ataku na szkołę.

Amerykanie bardzo poważnie traktują choćby najmniejszy przejaw agresji związanej ze szkołą. W ostatnich latach tyle było tam strzelanin, że teraz zapowiedź takowego nawet w żarcie, wywołuje natychmiastową reakcję policji. Przekonał się o tym pewien 13-latek, który powiedział Siri, że zamierza zorganizować strzelaninę w szkole.

Asystent najwyraźniej źle go zrozumiał, ponieważ dostarczył listę kilku szkół znajdujących się w jego okolicach. Zapewne myślał, że uczeń gimnazjum Chesterton chce dowiedzieć się jakie szkoły znajdują się w pobliżu. Nastolatek zrobił screenshota z rozmowy z Siri, a następnie zamieścił ją w mediach społecznościowych. Tam dostrzegł ją jeden z jego przyjaciół, który natychmiast powiadomił policję.

Funkcjonariusze dokonali zatrzymania chłopaka, umieszczając go w Ośrodku zatrzymań dla nieletnich w hrabstwie Porter w stanie Indiana. Na szczęście po przesłuchaniu chłopaka ustalono, że nie stanowi on realnego zagrożenia, a jego wpis był zapewne tylko żartem. Chłopak nie podał bowiem żadnych szczegółów ataku, nie kierował swych gróźb w stronę konkretnej osoby itp. Policja musi jednak traktować wszystkie takie zdarzenia tak samo poważnie, dlatego zareagowała w taki sposób.

Śledztwo w tej sprawie jeszcze trwa, więc nie można wykluczyć, że chłopakowi postawione zostaną poważne zarzuty. Nastolatek nie zdawał sobie sprawy jak poważnych problemów sobie narobił.

Siri

Źródło: Nypost.com

You may also like...