13-latek samodzielnie wykonał powerbank dla brata

Pewien 13-latek z Malezji samodzielnie wykonał powerbank dla starszego brata, którego nie było stać na jego zakup. Nie wygląda może najładniej, ale działa.

Powerbank jest gadżetem, bez którego ciężko się dziś obyć. Posiadamy bowiem całą masę sprzętu mobilnego, który wymaga sporych ilości energii, a jego baterie szybko się wyczerpują. Czasem nie ma jednak możliwości doładowania go w ciągu dnia, więc taka przenośna bateria jest niezwykle przydatna.

Dzięki firmom takim jak Xiaomi kupno powerbanku nie jest trudne, gdyż są to urządzenia bardzo tanie. Istnieją jednak rejony świata, gdzie nawet tak niewielki wydatek może stanowić problem.

Na Twitterze pojawiła się ciekawa historia pewnego młodzieńca z Malezji, którego nie stać było na zakup powerbanka. Powiedział o tym swemu 13-letniemu bratu, który postanowił pomóc i samodzielnie skonstruował takie urządzenie. Młody mężczyzna podzielił się na Twitterze zdjęciem dzieła stworzonego przez swego młodszego brata. Jak widać nie jest to może najładniejszy sprzęt, ale najważniejsze że działa.

Zupełnie inną kwestią jest bezpieczeństwo takiej konstrukcji. Ale jeśli już teraz chłopak ma takie umiejętności, to jeśli nadal będzie je rozwijał, w przyszłości może stworzyć wiele ciekawych wynalazków.

powerbank

Źródło: Twitter.com

You may also like...