Nowy skaner Qualcomma odczyta na raz dwa palce

Podczas rozpoczętej konferencji w Maui, Qualcomm zaprezentował nowy typ skanera biometrycznego. Technologia nazywa się 3D Sonic Max i może skanować równocześnie dwa palce.

Wczoraj w Maui rozpoczęła się konferencja Snapdragon Technology Summit, na której Qualcomm zaprezentował kilka swych najnowszych produktów. Jednym z nich jest nowy typ skanera biometrycznego dla smartfonów, który nazywa się 3D Sonic Max.

Skaner jest oczywiście ultradźwiękowy, który w porównaniu do czytników optycznych jest bardziej funkcjonalny. Tworzy bowiem dokładniejszą mapę linii papilarnych. Dodatkowo na dokładność skanu nie wpływa wilgoć lub zabrudzenie znajdujące się na opuszkach palców.

3D Sonic Max

Nowością w 3D Sonic Max jest aż 17-krotnie większa powierzchnia robocza w porównaniu do poprzedniej generacji. To znacznie podniesie komfort użytkowania, gdyż posiadacz smartfonu nie będzie już musiał dokładnie ustawiać palca na czytniku. Większa powierzchnia czytnika umożliwia ponadto skanowanie dwóch palców równocześnie. Producent nie podał jednak szczegółów tej funkcji, więc nie wiemy do czego miałaby być potrzebna.

Nowy czytnik jest też szybszy i bardziej precyzyjny. Według producenta jego dokładność wynosi aż 1: 1000000, w porównaniu do 1:50 000 w przypadku poprzedniej generacji. Oznacza to znacznie mniejszą ilość błędnych odczytów podczas pracy urządzenia.

3D Sonic Max

Qualcomm potwierdził, że nowy czytnik pojawi się w smartfonach wyposażonych w procesor Snapdragon 865. Jednym z pierwszych modeli, na pokładzie którego znajdziemy tę technologię, będzie Xiaomi Mi 10

Źródło

You may also like...