5,5-calowy ekran LG bije na głowę każdego rywala

Im większa gęstość pikseli w ekranach przeznaczonych do urządzeń mobilnych, tym lepsza jakość obrazu. Dlatego już wkrótce LG podbije rynek ekranów do urządzeń przenośnych, swym wyświetlaczem o niesamowitych wręcz parametrach.

Koreański gigant w styczniu bieżącego roku zaprezentował imponujący 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. To jednak było w styczniu, a postęp technologiczny tak szybko gna do przodu, że teraz LG ma już nowy, jeszcze lepszy wyświetlacz.

Nowy panel również ma 5,5-cala, lecz legitymuje się już nie marnym Full HD, lecz rozdzielczością 2560 x 1440 pikseli. Co więcej jego grubość wynosi tylko 1,21 mm, ale najciekawsze jest to, że gęstość pikseli jest na poziomie aż 538 ppi, a jest to wartość, której próżno szukać nawet w najlepszych smartfonach dostępnych obecnie na rynku, które oferują zaledwie nieco ponad 400 ppi.

LG na razie nie informuje kiedy nowy panel trafi do masowej produkcji, ale to tylko jasno pokazuje, że wyścig na poziom gęstości pikseli, jeszcze się nie zakończył.

Źródło: LG.com

You may also like...