9-latek zbudował kartonowy salon gier

Niektóre dzieci w wieku 9-lat bawią się grami wideo, bezproduktywnie tracąc czas. Inne w tym samym czasie zakładają już swe pierwsze biznesy, tak jak 9-letni Caine, który zbudował kartonowy salon gier.

Chłopak swój pierwszy biznes założył w warsztacie ojca zajmującym się naprawą szyb samochodowych. Sam zaprojektował, a następnie wykonał z kartonu obudowy przeróżnych gier zręcznościowych (nie są to jednak gry elektroniczne), za korzystanie z których pobiera oczywiście opłaty.

Caine początkowo zbudował to dla siebie i przyjaciół nie spodziewając się, że będzie na tym zarabiał. Tymczasem pewnego dnia zauważył to Nirvan Mullick, klient który przybył akurat do warsztatu z problemem związanym z autem. Zasugerował ojcu chłopca, aby zareklamował salon w internecie, zdobywając w ten sposób więcej klientów.

Był to strzał w dziesiątkę, bo choć Caine mówił kolegom w szkole, że zbudował własny salon gier, to nikt mu w to nie wierzył. Dlatego przy pomocy globalnej sieci, pokazał całemu światu co udało mu się zrobić.

Za kilka lat przedsiębiorczy chłopak, założy pewnie nie jeden dochodowy biznes. Poniżej możecie obejrzeć wywiad z ojcem chłopca.

Źródło: Reuters.com

You may also like...