Nowe malware do Adobe Flash kopie kryptowalutę

Adobe Flash znowu stał się furtką do ataku hakerskiego na nasz komputer. W sieci pojawiło się kolejne malware podszywające się pod aktualizację, które kopie kryptowalutę.

Adobe Flash w ostatnich latach stał się tak wielkim zagrożeniem, że wiele przeglądarek już dawno przestało go wspierać. Ma bowiem tyle dziur, że stanowi idealną furtkę dla hakerów, zapewniającą dostęp do naszego komputera.

I mimo upływu czasu nadal stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa. Eksperci z Palo Alto Networks, odkryli bowiem kolejne malware, którego celem jest zainfekowanie naszego sprzętu. Malware podszywając się pod aktualizację oprogramowania, instaluje bota wydobywającego kryptowalutę Monero. Co ciekawe, choć malware podszywa się pod aktualizację, w to w rzeczywistości nią jest. Naprawdę więc aktualizuje nam Flasha do najnowszej wersji.

Fałszywa aktualizacja krąży w sieci od sierpnia, zaś eksperci odkryli 113 różnych wersji malware, które instalują koparkę kryptowalut XMRig. Po tym jak znajdzie się już na naszym komputerze zaczyna działać w tle, używając mocy naszego zestawu do wydobywania Monero.

Nie wiadomo ile osób nabrało się na fałszywą aktualizację Adobe Flash. Jeśli jednak po jej instalacji nastąpił spory spadek wydajności Waszego komputera, to zapewne jesteście jedną z nich.

Adobe Flash

Źródło: Paloaltonetworks.com

You may also like...