Prywatna wiadomość zawiesi nasze PlayStation 4

Użytkownicy konsoli Sony mają problem. Błąd w oprogramowaniu sprawia, że prywatna wiadomość zawiesi nasze PlayStation 4, wymagając czasem fabrycznego resetu.

Sony czasem zalicza wpadkę z aktualizacją oprogramowania swej konsoli, która powoduje mniejsze lub większe problemy. Nie są to wprawdzie częste zdarzenia, ale gdy już coś takiego nastąpi, wówczas posiadacze sprzętu mają niemałe kłopoty. Taką właśnie sytuację spowodowała jedna z ostatnich aktualizacji oprogramowania tego sprzętu.

Użytkownicy konsoli zgłaszają problem związany z systemem prywatnych wiadomości. W sieci krąży bowiem specjalnie spreparowana wiadomość, która po otrzymaniu zawiesi nasze PlayStation 4, które można tanio kupić w tych sklepach. W skrajnych przypadkach przywrócenie jej do stanu używalności wymaga wykonania fabrycznego resetu. Sprawa jest dość poważna, gdyż konsola zawiesza się już w momencie otrzymania wiadomości i użytkownik nie musi jej nawet otwierać. A co gorsza, błąd jest coraz częściej wykorzystywany w czasie zabawy w trybie multiplayer. Użytkownicy rozsyłają bowiem wiadomość z fałszywych kont, co powoduje wyrzucenie użytkownika z meczu.

Sony na razie nie zabrakło głosu w tej sprawie, jednakże użytkownicy sami wymyślili sposób ochrony. Jeśli więc otrzymamy poprzez PSN wiadomość od innego gracza, to nie otwierajmy jej z konsoli, tylko poprzez aplikację PlayStation Messages. To oficjalna aplikacja Sony dla platform Android oraz iOS, dająca dostęp do wiadomości z poziomu smartfona.

To doraźne zabezpieczenie i trzeba poczekać aż Sony przygotowuje kolejną aktualizację.

zawiesi nasze PlayStation 4

Źródło: Reddit.com

You may also like...