Nowa aktualizacja Apple Maps ułatwia poruszanie się po lotniskach i centrach handlowych

Usługa nawigacyjna Apple Maps wzbogaciła się o nowe mapy wnętrz budynków. Dzięki temu łatwiej będzie poruszać się po lotniskach oraz centrach handlowych.

Apple Maps bez wątpienia nie miało najłatwiejszego startu. Usługa nawigacyjna początkowo oferowała małą dokładność map i bardzo ograniczoną funkcjonalność, która plasowała ją daleko za Google Maps. Apple jednak nie poddało się i postanowiło przebudować swój produkt od nowa sprawiając, że z roku na rok staje się coraz bardziej użyteczny.

Największą przewagą usługi nad konkurencją, są mapy wnętrz budynków. Dzięki nim użytkownik może łatwiej poruszać się po lotniskach, centrach handlowych czy też halach wystawienniczych. Wbrew pozorom to całkiem przydatna funkcja, szczególnie w przypadku lotnisk, gdyż pozwala znacznie łatwiej znaleźć właściwą bramkę. W ogromnych centrach handlowych, mapy z kolei ułatwią nam znalezienie odpowiednich sklepów, restauracji serwujących nasze ulubione posiłki, a także toalet. Te ostatnie w taki dużych sklepach szczególnie trudno jest znaleźć.

Apple Maps już teraz oferuje całkiem sporo map wnętrz budynków, ale producent ciągle dodaje nowe. Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja, przynosząca ze sobą całą masę map centrów handlowych oraz terminali lotniczych w amerykańskich oraz australijskich miastach. Nowe mapy dodano również dla Europy, a ściślej mówiąc Danii, Finlandii, Norwegii oraz Szwecji.

Prócz tego aplikację wzbogacono również o nowe funkcje dla komunikacji miejskiej.

Apple Maps

Źródło: Macrumors.com

You may also like...