Aktualizacja Galaxy Watch Active 2 wprowadza obsługę SmartThings Find

Samsung udostępnił aktualizację dla smartwatcha Galaxy Watch Active 2. Wprowadza ona m.in., obsługę nowej funkcji SmartThings Find umożliwiającej odnajdywanie urządzeń.

Samsung nie zapomina o posiadaczach smartwatcha Galaxy Watch Active 2, który na rynku pojawił się jesienią 2019 roku. Koreański koncernu właśnie udostępnił zegarkowi najnowszą aktualizację oprogramowania, która wprowadza do niego kilka zupełnie nowych funkcji.

Największą zmianą zapewnianą przez patch jest wprowadzenie obsługi funkcji SmartThings Find, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy w zeszłym roku. Pod tą nazwą kryje się technologia wykorzystująca Bluetooth Low Energy do odnajdywania urządzeń, które nie mogą łączyć się z internetem.

Nie jest to bynajmniej jedyna nowość, jaką Samsung dostarczył posiadaczom swego zegarka. Producent wprowadził również kilka nowych elementów związanych z aktywnością fizyczną. Jedną z nich jest wyzwanie grupowego spaceru, w którym użytkownicy mogą uczestniczyć wraz ze swymi przyjaciółmi. Dodano również opcję automatycznego rozpoznawania wykonywanych ćwiczeń, co powinno zdecydowanie ułatwić śledzenie treningów. Szczególnie w przypadku takich aktywności jak bieganie, ćwiczenia na wioślarzu oraz treningi na maszynie eliptycznej.

Aktualizacja dotyczy również aplikacji Hand Wash, pomagającej chronić przed wirusami poprzez przypominanie o konieczności mycia dłoni. Oprócz tego usprawnia monitor snu, a także przynosi kilka standardowych poprawek likwidujących bugi oraz poprawiających stabilność działania sprzętu.

Dystrybucja aktualizacji właśnie się rozpoczęła, więc chwilę potrwa zanim trafi do wszystkich użytkowników.

Galaxy Watch Active 2

Źródło

You may also like...