Aktualizacja iOS 11.4 wprowadza dwie istotne funkcje

Apple udostępniło właśnie najnowszą aktualizację swego mobilnego systemu operacyjnego. iOS 11.4 nie jest wprawdzie żadną rewolucją, lecz wprowadza dwie istotne funkcje, mianowicie obsługę AirPlay 2 oraz przechowywanie wiadomości w iCloud.

Zanim na rynku pojawi się iOS 12 minie jeszcze trochę czasu, który Apple może poświęcić na udoskonalanie obecnej wersji swego systemu operacyjnego. Producent właśnie udostępnił użytkownikom kolejną aktualizację, która wprowadza dwie nowe funkcje, w tym jedną zapowiedzianą już jakiś czas temu.

Pierwszą nowością w iOS 11.4 jest wsparcie dla technologii AirPlay 2. Dzięki niej użytkownik zyskuje kilka nowych możliwości w zakresie przesyłania dźwięku drogą radiową. Jeśli mamy więc dwa egzemplarze głośnika HomePod, którego w polskich sklepach kupimy za 1700 zł, wówczas możemy je połączyć ze sobą uzyskując dźwięk stereo. Możemy też korzystać z funkcjonalności multiroom. Po umieszczeniu głośników w różnych pomieszczeniach domu, będziemy kontrolować poszczególne urządzenia, odtwarzając na nich tę samą lub zupełnie różną muzykę.

Dodatkową zaletą jest możliwość odebrania połączenia, albo grania na smartfonie lub iPadzie bez przerywania odtwarzania muzyki na podpiętym urządzeniu, np. głośniku HomePod. Do tej pory nie było to możliwe, co irytowało wielu użytkowników sprzętu amerykańskiej marki.

Drugą z nowości jest możliwość przechowywania w chmurze wiadomości z aplikacji iMessage. Funkcja pierwotnie miała pojawić się w zeszłym roku, lecz jej premiera została poważnie opóźniona. Nowa opcja umożliwia przechowywanie w usłudze iCloud wiadomości, zdjęć oraz innych plików przesyłanych za pośrednictwem wspomnianej aplikacji. To bardzo przydatna nowość, gdyż dzięki temu nie będą już zabierać pamięci naszego iPhone’a, iPada lub innego urządzenia.

Dodatkową korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest możliwość synchronizacji wiadomości pomiędzy różnymi urządzeniami. Gdy więc przypiszemy nowy sprzęt do naszego konta iMessage, wówczas automatycznie pojawią się na nim przeprowadzone rozmowy. Jeśli natomiast skasujemy jakąś konwersację, zostanie ona skasowana także ze wszystkich pozostałych urządzeń. Opcja jednak nie jest włączona automatycznie i musimy to zrobić ręcznie.

Prócz nowych funkcji, iOS 11.4 wprowadza także kilka poprawek oraz usprawnień.

iOS 11.4

Źródło: Slashgear.com

You may also like...