Aktualizacja komunikatora Telegram zapewnia lepszą ochronę prywatności

Telegram doczekał się kolejnej aktualizacji, która podnosi poziom ochrony prywatności. Wersja 5.5 umożliwia cofnięcie wysłanej lub otrzymanej wiadomości.

Telegram już jest jednym z komunikatorów, który najlepiej dba o prywatność użytkowników, lecz jego twórcy wciąż usprawniają tę kwestię. Właśnie ukazała się najnowsza wersja aplikacji o numerze 5.5, która wprowadza nową opcję umożliwiającą cofnięcie wysłanej oraz otrzymanej wiadomości.

Muszę tu wyjaśnić, że komunikator posiada już funkcję cofnięcia wysłanej wiadomości, wprowadzoną mniej więcej dwa lata temu. Ma ona jednak pewne ograniczenia. Pozwala bowiem cofnąć jedynie wiadomość, którą sami wysłaliśmy i dawała nam na to 48 godzin. Teraz nie musimy już mieści się w limicie, gdyż właśnie go zniesiono. Mamy więc nieograniczoną ilość czasu na cofnięcie wiadomości.

Nie jest to jednak jedyna nowość, którą wprowadziła udostępniona właśnie aktualizacja. Użytkownicy otrzymali bowiem kolejną funkcję chroniącą ich prywatność, umożliwiającą anonimowe udostępnianie wiadomości. Zazwyczaj, gdy ktoś przesyła naszą wiadomość dalej, znajduje się w niej link do naszego konta. Dzięki nowej aktualizacji, znikają wszelkie prowadzące do nas ślady. Oczywiście nowa opcja jest standardowo wyłączona i musimy dokonać ręcznej jej aktywacji w ustawieniach.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja szukania umieszczona w ustawieniach programu. To znacznie ułatwi konfigurację aplikacji, gdyż nie musimy już ręcznie szukać potrzebnej nam opcji. Wystarczy tylko wpisać ją w polu wyszukiwania i od razu zostaniemy do niej przeniesieni.

To na razie wszystkie zmiany wprowadzone w nowej aktualizacji, ale w przyszłości będzie ich więcej. Co więcej, twórcy chcą by użytkownicy sami informowali ich jakich funkcji oczekują. Na oficjalniej stronie producenta pojawiła się więc ankieta, w której można wybrać jakie opcje mają pojawić się w dalszej kolejności.

Telegram

Źródło: Telegram

You may also like...