Kalkulator Windows 10 zyska niezwykle przydatną funkcję

Microsoft pracuje nad zupełnie nową funkcją dla kalkulatora Windows 10. Aplikacja umożliwi niebawem rozwiązywanie równań metodą graficzną.

Od lat częścią systemu Windows jest aplikacja kalkulatora, ułatwiającego dokonywanie matematycznych obliczeń. Jest to jednak dość proste narzędzie, przydatne jedynie do nieskomplikowanych operacji. Tymczasem użytkownicy potrzebują kalkulatorów, które umożliwiają wykonywanie obliczeń metodą graficzną. Na szczęście taką funkcję już niebawem zaoferuje im standardowy kalkulator systemu Windows 10.

Jakiś czas temu Microsoft poprosił bowiem społeczność użytkowników o sugestie dotyczące usprawnienia tej aplikacji. Dave Grochocki, jeden z inżynierów koncernu zasugerował pomysł na opcję umożliwiającą rozwiązywanie równań metodą graficzną.

Jego zdaniem taka funkcja bardzo przydałaby się podczas nauki algebry. Inżynier uważa bowiem, że algebra jest bowiem kluczowym tematem dla uczniów, zanim przejdą do bardziej zaawansowanej matematyki, inżynierii oraz nauki.

Nowa funkcja jest obecnie w fazie rozwoju, więc na chwilę obecną nie wiemy dokładnie kiedy stanie się dostępna dla użytkowników systemu Windows 10.

Windows 10

Źródło: Theverge.com

You may also like...