Aktualizacja Microsoft Edge przynosi wiele zmian użytkownikom iOS

Na iOS pojawiła się kolejna beta przeglądarki Microsoft Edge, która wprowadza wiele zmian. Oprócz wsparcia dla trybu Dark Mode mamy też blokadę śledzenia użytkownika w sieci.

Microsoft od kilku ostatnich lat aktywnie wspiera smartfony z Androidem oraz iOS, oferując im własne aplikacje. Jednym z programów dostępnych na urządzenia mobilne jest oczywiście przeglądarka Microsoft Edge, która doczekała się na iOS kolejnej wersji beta o numerze 44.9.0. Użytkownicy mogą już pobrać z App Store testową wersję, a znajdą w niej kilka nowości.

Jedną z nich jest synchronizacja z fabrycznym trybem Dark Mode obecnym w systemie iOS 13. Dzięki temu użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw, poprawiając tym samym czytelność informacji prezentowanych przez aplikację.

Znacznie istotniejszą nowością jest jednak funkcja blokady śledzenia użytkownika w sieci. Jak wiadomo, wiele firm może śledzić naszą aktywność online oraz odwiedzane strony. W ten sposób zyskują dodatkowe informacje pozwalające im dokładniej targetować reklamy i podnieść w ten sposób ich efektywność. Nowa funkcja blokuje wszelkie próby śledzenia.

Oprócz tego aktualizacja przynosi też kilka poprawek błędów oraz poprawę ogólnej wydajności. W tej wersji możliwe jest też przeglądanie stron internetowych za pomocą komend głosowych. Dodatkowym atutem jest sychronizacja stron pomiędzy smartfonem i pecetem. Jeśli wracając z pracy zaczniemy czytać interesującą nas witrynę, to w domu będziemy mogli dokończyć ją na pececie w miejscu, w którym przerwaliśmy.

Jest też tryb prywatności zapobiegający zapisywaniu historii wyszukiwania, plików internetowych oraz cookies. Natomiast Hub View ułatwia wyszukiwanie oraz zarządzenia treściami internetowymi. Aplikacja posiada ponadto wbudowany czytnik kodów QR.

Microsoft Edge

Źródło

You may also like...