Galaxy A91 może być jednym z najciekawszych smartfonów Samsunga

Opublikowane w sieci dane techniczne modelu Galaxy A91 sugerują, że może to być jeden z ciekawszych smartfonów Samsunga. Będzie nie tylko tak mocny jak Galaxy S10, ale też nieźle wyposażony.

Jeszcze parę lat temu różnica pomiędzy smartfonami ze średniej oraz wysokiej półki była wyraźnie nakreślona. Urządzenia obu tych kategorii bardzo różniły się wydajnością montowanych procesorów oraz oferowanym wyposażeniem, a także ceną. Powoli jednak ta różnica zaczyna się zacierać, a przyczyniła się do tego seria Galaxy A produkowana przez Samsunga.

Galaxy A91 będzie tak mocny jak Galaxy S10

Dla koreańskiej marki rodzina ta stała się prawdziwym poligonem doświadczalnym do testowania nowych rozwiązań. To właśnie w niej producent zastosował m.in., czytniki biometryczne wbudowane w ekran oraz potrójne aparaty fotograficzne. Najnowszy jej przedstawiciel o nazwie Galaxy A91 będzie jeszcze ciekawszym modelem, który może zagrozić takim modelom jak Galaxy S10 czy Galaxy Note 10.

W sieci pojawiło się bowiem kilka szczegółów technicznych nowego modelu, które przedstawiają go w bardzo ciekawym świetle. Jego wyposażenie znacznie bowiem wykracza poza to, czego możemy oczekiwać po urządzeniach ze średniej półki. Smartfon posiada m.in., olbrzymi 6,7″ wyświetlacz Super AMOLED Infinity-U, otoczony bardzo cienkimi ramkami.

Jego sercem jest topowy Snapdragon 855 z 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci flash. Tę ostatnią można oczywiście rozszerzyć kartą microSD, przy czym maksymalnie obsługiwane są karty o pojemności aż 512 GB. Innymi słowy, na pewno nie zabraknie miejsca na nasze aplikacje, zdjęcia, czy też nagrane filmy.

A skoro mówimy o fotografowaniu, to wykorzystamy do tego potrójną kamerę znaną z Galaxy A90. Będzie ona jednak miała nieco inne parametry. Zachowa wprawdzie ten sam 48 MP główny sensor, ale poprzedni 8 MP szerokokątny sensor zastąpi 12 MP matryca. Trzecim aparatem będzie 5 MP sensor głębi. Z przodu producent umieścił 32 MP kamerę do selfie, lecz z nieco inną przysłoną f/2.2.

Bateria zasilająca smartfon nadal będzie miała 4500 mAh, lecz dzięki 45 W ładowarce, jej uzupełnienie potrwa znacznie krócej. Na razie nie wiadomo jednak czy taką ładowarkę dostaniemy w zestawie, czy też trzeba ją będzie samodzielnie dokupić. Wiadomo za to, że smartfon będzie fabrycznie miał zainstalowanego Androida 10 z nakładką One UI 2.0. Oczywiście nie zabraknie też Bluetooth 5.0 oraz NFC do mobilnej bankowości. Nie powinniśmy jednak oczekiwać gniazda słuchawkowego.

Nieoficjalnie mówi się, że Samsung Galaxy A91 będzie miał swą premierę jeszcze w tym roku i na początku pojawi się w Indiach.

Galaxy A91

Źródło

You may also like...