Aplikacja pomoże w odchudzaniu

Osoby dbające o kondycję fizyczną lub próbujące się odchudzać, muszą liczyć kalorie zawarte w spożywanym posiłku. Dzięki Sony stanie się to znacznie łatwiejsze, gdyż firma stworzyła do tego celu specjalną aplikację.

Będąc na diecie należy rygorystycznie pilnować dziennej dawki spożywanych kalorii, gdyż w przeciwnym wypadku cała praca i włożony w ćwiczenia wysiłek fizyczny, pójdą na marne.Jest to łatwiejsze jeśli przygotowujemy posiłek własnoręcznie, gdyż możemy dokładnie odmierzać składniki, więc mniej więcej wiemy jaka jest wartość odżywcza poszczególnych produktów i ile kalorii nam zapewni. Sprawa komplikuje się, gdy jemy w restauracji, wówczas bowiem nie wiadomo dokładnie jaką wagę mają przyniesione nam porcje.

W tym wypadu pomoże nam najnowsza aplikacja Lifelog, nad którą pracują programiści koncernu Sony. Jest to narzędzie które przy pomocy algorytmów sztucznej inteligencji, analizuje nasz posiłek pod kątem kaloryczności. Wystarczy tylko zrobić przy pomocy smartfona zdjęcie, a resztą zajmie się technologia.

Lifelog poznaje również cel jaki chcemy osiągnąć i dostarczy nam wskazówek, które pomogą podnieść efektywność diety. Jeśli więc chcecie zrzucić zbędne kilogramy przed nadejściem lata, jest to narzędzie, które bardzo się Wam przyda.

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...