Aktualizacja Wear OS nie dla starszych smartwatchy Fossil

Użytkownicy obecnych modeli smartwatchy firmy Fossil, nie mają co liczyć na nową wersję systemu Wear OS. Producent właśnie oficjalnie potwierdził ten fakt, co z pewnością nie spodoba się posiadaczom jego sprzętu.

Sprzęt noszony starzeje się bardzo szybko, więc w stosunkowo krótkim czasie pojawiają się znaczne różnice funkcjonalności pomiędzy starszymi i nowszymi modelami. Producenci starają się je niwelować poprzez aktualizacje, ale często sprzęt nie jest w stanie podołać nowemu oprogramowaniu.

Fossil, znany producent sprzętu noszonego, zamierza wkrótce zaoferować swym klientom najnowszą wersję Wear OS. Okazuje się jednak, że dostaną jej posiadacze obecnych modeli urządzeń tej firmy.

Platforma opracowana wspólnie przez Samsunga i Fitbit jest nowoczesna i funkcjonalna, oferując wiele funkcji związanych ze zdrowiem oraz aktywnością fizyczną. Niestety nowsze i bardziej wyrafinowane oprogramowanie często potrzebuje nowego, lepszego sprzętu i tak będzie też w przypadku urządzeń Fossil.

Firma potwierdziła, że nowa wersja platformy Wear OS pojawi się w jej topowych smartwatchach, jednak nie będą mogli z niej korzystać posiadacze obecnych modeli. Może to wynikać z faktu, że ich sprzęt jest już zbyt stary lub producent nie chce ponosić kosztów utrzymania aktualizacji dla starszych urządzeń. Bez względu na to jaki jest prawdziwy powód, nowy system nie będzie dostępny dla użytkowników obecnych smartwatchy.

Niewykluczone, że taka sytuacja będzie wkrótce dotyczyła wszystkich dostępnych na rynku smartwatchy z tą platformą. Wiele z nich działa bowiem na starszych podzespołach, które są zbyt słabe na nowe oprogramowanie. Poza tym wielu producentów urządzeń noszonych może nie posiadać zasobów, aby zaoferować użytkownikom przełomową aktualizację systemową.

Fossil

Źródło

You may also like...