Alcatel A30: tablet z funkcją pilota do TV

Firma Alcatel wprowadza na rynek zupełnie nowy model tabletu. Alcatel A30 kosztuje 125 dolarów i może zastąpić pilota do telewizora.

iPad jest z pewnością bardzo popularnym tabletem, ale Apple nie ma żadnych modeli w niższej kategorii cenowej. Wykorzystują to inni producenci, oferując swój sprzęt dla mniej wymagających klientów.

Jednym z najnowszych tabletów jest Alcatel A30, który pojawił się właśnie na rynku amerykańskim. Jest to sprzęt, który idealnie spisuje się w roli domowego sprzętu służącego do rozrywki. Nie jest to jednak produkt, który zadowoli wymagających użytkowników potrzebujących dużej wydajności.

Tablet wyposażono w 8″ ekran dotykowy oraz bliżej niesprecyzowany model czterordzeniowego procesora firmy Qualcomm. Tablet posiada również dwie kamery wyposażone w identyczny sensor o rozdzielczości 5 Mpix, które raczej nie będą zbyt chętnie wykorzystywane do robienia zdjęć. Bateria natomiast ma pojemność 4000 mAh.

Najciekawszą funkcją tego urządzenia jest jednak możliwość przekształcenia go w pilota do telewizora. Dzięki zainstalowanej aplikacji CloserTV, użytkownik może kontrolować jednym urządzeniem dekoder kablówki, telewizji satelitarnej oraz serwisy streamujace treści. Aplikacja oferuje wiele funkcji, m.in., możliwość omijania reklam, a także automatycznego włączania wybranych programów.

Na rynku amerykańskim nowy tablet Alcatela oferuje sieć T-Mobile, sprzedając go w cenie 125 dolarów. A jako, że jest to sprzęt na Androidzie, jego użytkownik ma pełny dostęp do Google Play Store i znajdujących się tam treści.

Alcatel A30

Źródło: Slashgear.com

You may also like...