Pierwszy smartfon 5G Huawei trafił dziś do sklepów

Huawei Mate 20 X 5G to pierwszy smartfon chińskiego koncernu, wyposażony w obsługę nowej technologii łączności. Jego rynkowa premiera odbyła się dzisiaj.

Od dziś możemy kupić pierwszy smartfon firmy Huawei, który pozwoli swym nabywcom korzystać z najnowszej sieci 5G. Jego rynkowy debiut miał dziś miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a już niebawem trafi na kolejne rynki. Od 22 lipca będzie dostępny m.in., we Włoszech, natomiast 26 lipca do sklepów w celu jego zakupu będą mogli wybrać się mieszkańcy Chin.

Huawei Mate 20 X 5G to nieco odświeżona wersja modelu Mate 20 X, który jest dostępny od października zeszłego roku. Smartfon posiada ten sam 7,2″ wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2244 pikseli i proporcjach 18.7:9. Zajmuje on 87,6% powierzchni przedniego panelu, a matryca wspiera HDR i oferuje pełne pokrycie kolorów DCI-P3.

Pod maską także pracuje ten sam procesor Kirin 980, jednakże z 6 do 8 GB zwiększono ilość pamięci RAM. Dwukrotnie więcej jest także pamięci użytkowej, której w tym modelu dostaniemy 256 GB. Oczywiście największą zmianą jest modem 5G Balong 5000, który pozwala korzystać z sieci łączności w nowej technologii. Natomiast ze względu na większe zapotrzebowanie na energię, pojemność baterii powiększono z dotychczasowych 4200 mAh do 5000 mAh.

We Włoszech telefon wyceniono na kwotę 1100 euro, więc na pozostałych rynkach europejskich jego cena powinna być podobna.

Huawei Mate 20 X 5G

Źródło: Globaltimes.cn

You may also like...