Amazfit Watch: nowy smartwatch Xiaomi

Chińska firma Xiaomi ma już w swej ofercie kilka modeli urządzeń noszonych z rodziny Mi Bands, ale uznała, że potrzebuje ich więcej. Stworzyła więc markę o nazwie Huami, pod szyldem której, sprzedaje nowy smartwatch Amazfit Watch.

Amazfit Watch, jak widać na załączonym zdjęciu, jest zegarkiem o dość nowoczesnej, aczkolwiek minimalistycznej stylistyce i widać od razu, że skierowany jest przede wszystkim do młodzieży.Takie wzornictwo nie każdemu może się podobać, ale to wcale nie oznacza, że sprzęt jest zły. Wyposażono go w ceramiczny bezel otaczający wyświetlacz dotykowy o średnicy 1,67″, a certyfikat IP67 oznacza, że nie musimy się obawiać wody. Pod maską znalazł się 1,2 GHz procesor, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci użytkowej oraz bateria 200 mAh.

Smartwatch nie działa jednak na platformie Android Wear, lecz na firmowej platformie Mi Fit, a więc ilość dostępnych aplikacji może być nieco ograniczona. Za to cena jest jak najbardziej w porządku, gdyż Amazfit Watch kosztuje tylko 120 dolarów.

Źródło: Phoneradar.comYou may also like...